FİDANIMIZA GÜVENİYORUZ
Ürünlerimiz

İncir Fidanı Çeşitlerimiz

Zeytin Fidanı Çeşitlerimiz
Linkler
Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı
TAGEM
Çevre ve Orman Bakanlığı
TEMA
   Hakkımızda
          Ülkemiz, coğrafik, iklimsel ve toprak yapısıyla çok farklı ekolojik özelliklere sahip olup farklı türlerdeki meyve yetiştiriciliğine son derece uygundur.
 
          Son yıllarda zeytin ağacı varlığı hızlı bir artış göstermiştir.Ancak zeytin yetiştiriciliği mekanizasyonu, işleme ve markalaşma gibi problemlerimiz henüz tam çözüme ulaşmamıştır.
 
          Yine ülkemiz , yıllık 50 bin tonla  dünya kuru incir üretiminin %55-60’ını , 250 bin tonla dünya yaş incir üretiminin %26’sını karşılamaktadır.
 
          Meyvecilikte tüm gelişmiş ülkelerde , iyi tarım uygulamaları , entegre ürün yönetimi , entegre zararlı yönetimi, HACCP,ISO vb. kalite güvence sistemleri, “çiftlikten sofraya” yaklaşımının ortaya çıkarmış olduğu yenilikler uygulanmaktadır. Yani sağlıklı, sertifikalı (ismine doğru) fidan temininden, bahçe tesisine, bakım, hasat, zirai mücadele, ürün işlemeye kadar uzun süreci kapsamaktadır.
 
          Bu çerçevede “BAŞAK FİDAN “ olarak üreticilerimizin , dünya standartlarında üretim yapabilmesi için, ilk adım olan fidan üretimi ve bahçe tesisinde yoğun bir emek ve gayret ile çalışmaktayız.
 
          İncir veya zeytin bahçesi kurulacak alanda, toprak yapısı, iklim şartları , ekonomik verimlilik, pazar ve diğer çevresel faktörleri değerlendirerek, üreticiye optimum fizibiliteyi sunmaktayız.
 
        Ülkemizi de tehdit eden küresel ısınmanın etkilerine dayanabilecek “delice anacı üzerine aşılı” zeytin fidanı yetiştiriciliğine özellikle önem vermekteyiz. Bunun yanında, 10 yıldır Aydın’da , diğer sertifikalı incir ve zeytin fidanı çeşitlerini de üretmekteyiz.

Kuruluşumuz " FÜAB" ( Fidan Üreticileri Alt Birliği ) üyesidir.

Hakkımızda